ul. Siemianowicka 98, 41-902 Bytom 607 136 966 biuro@komato.pl

Czy zakup kontenera biurowego się opłaca?

Czy zakup kontenera biurowego się opłaca?

28 sierpnia 2023

Otwierasz swój własny biznes i potrzebujesz biura? Chciałbyś jednak uniknąć wysokich kosztów budowy oraz marzysz o oddzieleniu pracy od życia codziennego, a zatem prowadzenie biura w domu nie jest do końca tym co cię satysfakcjonuje? Mamy rozwiązanie – kontener biurowy.

Własny biznes to nie tylko praca na własny rachunek, ale także przestrzeń, której potrzebujesz by przyjąć klientów czy po prostu spokojnie załatwić podstawowe sprawy w odosobnieniu. Takim miejscem jest biuro, ale czy koniecznie trzeba je budować lub wynajmować? Może lepiej postawić na kontener biurowy?

Jakie są zalety kontenera biurowego?

Budowa własnego biura to duże przedsięwzięcie, które nie zawsze się opłaca – nierzadko wymaga ciągłych inwestycji w poszerzanie przestrzeni, remontów oraz oczywiście opłat, które są nierozerwalnie związane z nieruchomością. Odpowiedzią na zmniejszenie kosztów są kontenery biurowe – po ich zakupie, opłaca się tylko dzierżawę za wynajem miejsca oraz rachunki za zużycie mediów.

Kontenery biurowe to doskonałe rozwiązanie również dla biznesów, które wymagają relokacji – na przykład podążając za klientami. Dodatkowym atutem jest także bezproblemowe poszerzanie ich o kolejne moduły zgodnie z potrzebami.

Dla kogo kontenery biurowe są najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery biurowe najbardziej docenią przedsiębiorcy prowadzący biznesy sezonowe lub plenerowe. Kontener biurowy to doskonałe miejsce by stworzyć w nim kasę, punkt informacyjny czy sklep z pamiątkami.

Ale tego typu przestrzeń biurowa to również świetne rozwiązanie dla osób rozpoczynających własną działalność – kontener można postawić na terenie własnej nieruchomości, a tym samym oddzielić domowe biuro od życia prywatnego.

Czy zakup kontenera biurowego jest opłacalny?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest zadanie sobie pytań pomocniczych dotyczących naszej działalności gospodarczej. Ten rodzaj biura nie sprawdzi się w każdym biznesie, ale to świetna alternatywa dla klasycznych biur – można je urządzić według własnych potrzeb, a także powiększyć w każdym momencie dopasowując je do wielkości firmy i zatrudnionych pracowników.

Samo utrzymanie kontenerów biurowych również jest tańsze niż biura – szczególnie odliczając koszty budowy, które są bardzo wysokie. W kontenerze biurowym będziesz czuć się jak w swoim wymarzonym biurze, bowiem bez problemu wstawisz tu biurko, szafę oraz podłączysz media, których potrzebujesz by czuć się komfortowo.