ul. Siemianowicka 98, 41-902 Bytom 607 136 966 biuro@komato.pl

Wynajem kontenera sanitarnego na budowę – czy warto?

Wynajem kontenera sanitarnego na budowę – czy warto?

28 sierpnia 2023

Zapewnienie pracownikom na budowie właściwego zaplecza jest niezwykle ważne – dzięki temu nie tylko zwiększa się komfort pracy, ale przede wszystkim zachowujemy właściwy porządek, który również sprzyja organizacji pracy. Jednym z elementów, który warto zastosować na placu budowy jest kontener socjalny.

Kontenery mają różne zastosowania – co ważne, można je również dowolnie łączyć, a tym samym zapewnić pracownikom pełen komfort zarówno wypoczynkowy, jak i sanitarny. Jednym z podstawowych kontenerów jest kontener socjalny.

Dlaczego warto mieć kontener socjalny?

Kontener socjalny to doskonała przestrzeń dla pracowników – może to być miejsce, w którym zamontowane zostaną szatnie, albo postawione stoły, dzięki którym każdy z pracowników będzie mógł swobodnie skorzystać z przerwy czy po prostu zmienić ubranie po całym dniu na placu budowy.

Tego typu rozwiązanie wspomaga organizację pracy na placu budowy, a jednocześnie zapewnia pracownikom minimum komfortu w trudnych warunkach budowy. Właściwe zarządzanie przestrzenią jest w tym wypadku bardzo ważne, zmniejsza bowiem ryzyko zagubienia rzeczy, a ponadto pozwala na zachowanie prywatności, która jest niezbędna w każdym zawodzie. Zadowolenie pracowników przekłada się także na ich zaangażowanie w pracy, co również niesie za sobą pozytywne działanie dla pracodawcy.

Czy wynajem kontenera socjalnego jest opłacalny?

Kontenery KOMATO są łatwe w montażu oraz demontażu, dlatego też można je dowolnie przenosić na kolejne etapy budowy czy inwestycje. Zakup lub wynajem jednego pozwala zatem na zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków bez względu na zmianę miejsca pracy.

Pracodawcy bardzo często decydują się na postawienie kilku kontenerów socjalnych organizując w ten sposób miejsce pracy swoim pracownikom – w jednym mieści się szatnia, w drugim stół i krzesła, a dołączenie do nich kontenerów sanitarnych znacząco podnosi komfort pracy wszystkich pracowników.

Czy warto zatem wynająć kontener sanitarny na budowę? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli zależy nam na uporządkowaniu drobnych narzędzi i na komforcie pracowników. Małą przestrzeń można zorganizować tak, aby spełniała nasze potrzeby i zapewniała odpowiednie warunki pracy.

Warto też mieć na uwadze, że wszystkie kontenery budowane są w systemie modułowym, a zatem można je ze sobą łączyć w dowolnej konfiguracji, tak aby znalazło się tam zarówno zaplecze socjalne, sanitarne, jak i biurowe.