ul. Siemianowicka 98, 41-902 Bytom 607 136 966 biuro@komato.pl

Czym jest kontener sanitarny i kiedy warto go wynająć?

Czym jest kontener sanitarny i kiedy warto go wynająć?

28 sierpnia 2023

Organizujesz imprezę plenerową? A może chcesz zapewnić swoim pracownikom najlepszy rodzaj sanitariatu? W obu przypadkach zapoznaj się z ofertą kontenerów sanitarnych, czyli kontenerów wyposażonych w wygodną toaletę, prysznic, a nawet aneks kuchenny.

Kontener sanitarny to rodzaj kontenera, który pozwala nam poczuć się swobodnie oraz komfortowo – wygodny i prosty dostęp do podstawowych sanitariatów, jak łazienka oraz toaleta zdecydowanie podnoszą zadowolenie gości czy pracowników. Ale to nie wszystko, co mają do zaoferowania kontenery sanitarne.

Co jest w kontenerze sanitarnym?

Kontenery sanitarne mogą wyglądać różnie – tak naprawdę ich pełne wyposażenie zależne jest od konkretnych potrzeb. Część kontenerów posiada jedynie toalety oraz umywalki, podczas gdy inne dodatkowo wyposażone zostały w kabiny prysznicowe, a nawet aneksy kuchenne.

Zróżnicowanie kontenerów sanitarnych podyktowane jest potrzebami, z jakimi zmagamy się w różnych sytuacjach. Ten rodzaj kontenerów zapewnia godne i komfortowe warunki na placach budowy, obozach, festiwalach czy po prostu zwiększa komfort mieszkania.

Kiedy wynająć kontener sanitarny?

Różne rodzaje kontenerów sanitarnych przeznaczone są na inne sytuacje. Kontenery wyposażone w same toalety posiadają najszersze zastosowanie, dlatego też są chętnie wybierane jako alternatywa dla Toi-Toi podczas różnych imprez o wyższym standardzie. Kontenery WC sprawdzą się doskonale:

  • na festiwalach;
  • na targach;
  • na imprezach plenerowych;
  • na obozach na świeżym powietrzu;
  • w miejscach użyteczności publicznej, jak parki;
  • na placach budowy.

Kontenery wyposażone dodatkowo w prysznic to natomiast doskonały sposób na zapewnienie komfortu oraz intymności na letnich obozach w plenerze – na przykład podczas biwaków, ale też jako zaplecze sanitarne podczas imprez sportowych zapewniając odpowiedni komfort zawodnikom.

Z kontenerów prysznicowych chętnie korzystają również pracodawcy szczególnie na placach budowy, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom komfort.

Kontener z kuchnią – czy warto go wynająć?

Innym rodzajem kontenerów sanitarnych są te z aneksem kuchennym. Choć nie cieszą się aż tak dużą popularnością, jak kontenery WC, również są w wielu sytuacjach niezbędne. Są doskonałym uzupełnieniem kontenerów budowlanych – dzięki nim pracownicy mogą przygotować swoje posiłki, a także kontenerów biurowych – szczególnie tych, w których nasi pracownicy spędzają znaczną część swojej pracy.

Kontenery z aneksem kuchennym zapewniają pracownikom dostęp do podstawowych elementów wyposażenia kuchni, a tym samym wpływają na komfort pracy.